Wystrój biura

"Trafiłem na projekty biurka, które ma wysuwany płaski monitor komputerowy podczas internetowych poszukiwań mebli do biura. Pomyślałem że takie cacko podniesie mój prestiż jako szefa, a kolegom aż szczęka opadnie. Nigdy nie zapomnę miny jednego ze znajomych, który podczas wizyty w moim nowym biurze czynił uszczypliwe uwagi odnośnie nowoczesności, i wypominał mi, że nawet nie mam tu komputera. Od niechcenia wcisnąłem przycisk pilota i kryjąc moje rozbawienie i dumę pokazałem mu kto tu jest nowoczesny."

Chowanie u stóp łóżka

"Zawsze marzyliśmy z żoną o telewizorze u stóp łóżka. Niestety takie rozwiązanie było w naszym przypadku bez sensu, bo telewizor byłby dokładnie na środku sypialni. Znajomy inżynier, którego prosiłem o poradę, przypomniał sobie że widział w Internecie atrapę skrzyni, która stojąc u stóp łóżka kryje w sobie wysuwany telewizor. Pomysł bardzo nam się spodobał i teraz nareszcie możemy oglądać sobie nasze ulubione programy nie ruszając się z łóżka."

Brak wpływu na wystrój wnętrza

"Do zaprojektowania wnętrza salonu wynajęłam profesjonalnego projektanta. Wszystko jest do siebie dopasowane zarówno kolorystycznie jak i pod względem stylu. Niestety telewizor, który kupił mąż nijak do tego nie pasował; właściwie szpecił cały wystrój. Na szczęście projektant polecił mi wykorzystanie obrazu z windą do telewizora. Teraz nic nie zakłóca harmonii zaprojektowanego wystroju, a telewizor pojawia się tylko gdy jest potrzebny."

Ochrona przed kradzieżą

"Kupiłem niewielki ekran do domku letniskowego. Niestety był on widoczny z ulicy i każdy kto przechodził nieopodal widział że wisi na ścianie w salonie. Myślałem że rozwiązaniem byłoby albo wożenie go ze sobą za każdym razem, albo nie otwieranie okiennic, albo zasadzenie żywopłotu. Dzięki tvlift - nawet podczas włamania, złodziej nie domyśli się że w salonie ukryty jest telewizor."

Ochrona przed promieniami słonecznymi

"Wzięliśmy z żoną telewizor na raty. Jeszcze nie był spłacony, a ja już się martwiłem o to czy promienie słońca nie zniszczą mi ekranu. Wisiał on w takim miejscu, że mimo że nikt z niego nie korzystał, strasznie się rozgrzewał przez dzień. Nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi się że wpływ promieni słonecznych ma znaczenie dla żywotności ekranu takiego telewizora. Teraz, gdy ekran jest przez cały dzień schowany, a oglądamy telewizję wieczorem - już się o to nie martwię."

Ochrona przed dziećmi

"Plazma trochę kosztowała, a mam w domu małe dzieci i zawsze gdzieś w mojej świadomości była obawa że podczas zabaw mogłyby ją uszkodzić. Myśleliśmy z żoną o wprowadzeniu zakazu zabawy w pokoju gdzie jest telewizor, ale dla nas dzieci są jednak ważniejsze niż przedmioty. Po zamontowaniu szafki wyposażonej w podnośnik do telewizora problem rozwiązał się sam. Nie martwię się już o to, że podczas mojej nieobecności dzieciaki uszkodzą plazmę."

Zabezpieczenie przed brudem

"Od kiedy mam tvlift - podnoszony i opuszczany ekran - skończyły się moje kłopoty z utrzymywaniem w czystości telewizora i tych wszystkich kabli, które zawsze były na wierzchu i zbierały kurz. Już nie muszę tam zaglądać, bo wiem że wszystko jest w najlepszym porządku: zarówno za telewizorem, jak i sam odbiornik. Nie muszę też już tak często jak kiedyś przecierać ekranu, bo pozostaje on w zamknięciu przez dłuższy czas i się nie brudzi."

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 502 649 749
tel. +48 94 347 34 43
fax +48 94 712 61 34

 x 

Twój koszyk jest pusty

Polecamy

elektrozłącza obrotowe

meble ruchome

Podstawowym kryterium wyboru nowego odbiornika TV dla większości użytkowników stanowi jakość obrazu oraz dopasowanie urządzenia pod względem stylistycznym do wyposażenia pomieszczenia, w którym ma on zostać ustawiony. Dla komfortu użytkowania warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno kryterium – wielkość ekranu.  
W chwili obecnej na rynku panuje tendencja, do nabywania coraz większych telewizorów. Wydaje nam się, że im większy odbiornik tym jakość obrazu będzie lepsza, a samo oglądanie filmów będzie bardziej przypominało seans kinowy. Nie zawsze jednak mamy odpowiednie warunki do umieszczenia w danym pomieszczeniu odbiornika o konkretnych wymiarach.

Dlaczego właściwy dobór wielkości ekranu do odległości oglądania jest tak istotny?

Jeśli odległość oglądającego od ekranu jest zbyt mała narażamy się na dyskomfort wynikający przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim nie jesteśmy w stanie objąć wzrokiem całego obrazu i w związku z tym musimy ciągle przesuwać wzrok z jednej strony na drugą, a w skrajnych przypadkach musimy wręcz obracać całą głową. Z drugiej strony niewłaściwy dystans dzielący odbiornik i użytkownika powoduje, że wzrok szybciej się męczy, a co za tym idzie pojawiają się problemy z oczami.

Jak dobrać przekątną odbiornika TV do odległości oglądania?

W przypadku urządzeń nowszej generacji optymalna odległość użytkownika od ekranu uzależniona jest od jakości obrazu. W przypadku standardowej rozdzielczości PAL eksperci zalecają zachowanie 10 cm odległości na każdy 1 cal przekątnej ekranu. To oznacza, że jeśli dysponujemy odbiornikiem 32-calowym powinniśmy go oglądać z odległości ok. 3 m. W przypadku obrazu w jakości High Definition dystans ten można skrócić aż o połowę!

Przekątna
telewizora
Najlepsza odległość
dla sygnału High Definition
Najlepsza odległość
dla sygnału Standard Digital
30” ok. 1.3 m ok. 2.0 m
32” ok. 1.4 m ok. 2.2 m
37” ok. 1.6 m ok. 2.5 m
40” ok. 1.7 m ok. 2.7 m
42” ok. 1.8 m ok. 2.8 m
46” ok. 1.9 m ok. 3.1 m
52” ok. 2.2 m ok. 3.5 m
60” ok. 2.5 m ok. 4.0 m
Warto sprawdzić w praktyce

Jeśli nie mamy pewności, czy dana przekątna ekranu będzie odpowiednia do pomieszczenia, w którym ustawimy odbiornik TV, warto wybrać się do sklepu i stanąć przed telewizorem w odległości, w której będziemy go oglądać w domu. Pamiętaj też, że w małym pomieszczeniu telewizor będzie wyglądał na większy niż w dużym salonie sprzedaży.