Nie każdy chciałby, aby odbiornik telewizyjny stanowił dominujący element aranżacji danego pomieszczenia. W niektórych przypadkach tego typu urządzenie całkowicie psuje koncepcję wystroju wnętrza lub przynajmniej nie pozwala na jej pełną realizację. Co w takiej sytuacji? Idealne rozwiązanie stanowi wówczas telewizor z windą.

Zasada działania tego typu urządzenia jest bardzo prosta. W czasie, gdy nie zamierzamy oglądać telewizji odbiornik schowany jest we wnęce lub meblu. Ekran może również stać np. u stóp łóżka. Jest więc całkowicie niewidoczny i co ważne nikomu nie przeszkadza. W każdej chwili możemy go jednak w efektowny sposób wysunąć dzięki wykorzystaniu zaadaptowanego do tego celu podnośnika.

Estetyka i prestiż

Jedną z zalet takiego rozwiązania jest już wspomniana wcześniej możliwość aranżacji pomieszczenia zgodnie z naszymi założeniami. Sam wysuwany odbiornik telewizyjny może stanowić również  prestiżowy element wystroju nowoczesnego domu czy mieszkania. Dzięki dostosowaniu obudowy do indywidualnych preferencji użytkownika urządzenie idealnie wkomponowuje się w otoczenie nadając pomieszczeniu klasy i stylu.

Porządek i harmonia

Na estetykę takiego rozwiązania wpływa też brak plączących się kabli, które nie tylko źle wyglądają, ale też czasem są po prostu niebezpieczne. Sam odbiornik nie kurzy się i nie jest narażony na promieniowanie słoneczne.

Bezpieczeństwo użytkowania

Wysuwany odbiornik telewizyjny jest również bardziej bezpieczny w użytkowaniu niż tradycyjny telewizor. Ukryty sprzęt nie stanowi tak łakomego kąska dla potencjalnych złodziei. Urządzenie jest również chronione przed zabrudzeniem czy stłuczeniem przez dzieci. Jest to też idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć dostęp do telewizji  np. nastolatkom – bez pilota oglądanie telewizji może być niemożliwe.

Funkcjonalność i wygoda

Najważniejszą cechą opisanego systemu jest przede wszystkim ogromna wygoda. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią użytkową – małe mieszkanie czy też łódź lub jacht. Ekran może z powodzeniem stać w dowolnym miejscu np. u stóp jakiegoś mebla. Warto też podkreślić możliwość zdalnego dostosowania wysokości odbiornika telewizyjnego oraz zmiany kąta nachylenia monitora.

Inne zastosowanie podnośników

Podnośniki są urządzeniami o bardzo szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem są one wykorzystywane m.in. w przemyśle meblarskim. Dzięki nim istnieje możliwość np.  „ukrycia” mało estetycznych sprzętów AGD. Są one też nierzadko wykorzystywane przy nowoczesnej aranżacji pomieszczeń biurowych. Pozwalają modyfikować wygląd wnętrza w funkcjonalny i bardzo estetyczny sposób.