Wystrój biura

"Trafiłem na projekty biurka, które ma wysuwany płaski monitor komputerowy podczas internetowych poszukiwań mebli do biura. Pomyślałem że takie cacko podniesie mój prestiż jako szefa, a kolegom aż szczęka opadnie. Nigdy nie zapomnę miny jednego ze znajomych, który podczas wizyty w moim nowym biurze czynił uszczypliwe uwagi odnośnie nowoczesności, i wypominał mi, że nawet nie mam tu komputera. Od niechcenia wcisnąłem przycisk pilota i kryjąc moje rozbawienie i dumę pokazałem mu kto tu jest nowoczesny."

Chowanie u stóp łóżka

"Zawsze marzyliśmy z żoną o telewizorze u stóp łóżka. Niestety takie rozwiązanie było w naszym przypadku bez sensu, bo telewizor byłby dokładnie na środku sypialni. Znajomy inżynier, którego prosiłem o poradę, przypomniał sobie że widział w Internecie atrapę skrzyni, która stojąc u stóp łóżka kryje w sobie wysuwany telewizor. Pomysł bardzo nam się spodobał i teraz nareszcie możemy oglądać sobie nasze ulubione programy nie ruszając się z łóżka."

Brak wpływu na wystrój wnętrza

"Do zaprojektowania wnętrza salonu wynajęłam profesjonalnego projektanta. Wszystko jest do siebie dopasowane zarówno kolorystycznie jak i pod względem stylu. Niestety telewizor, który kupił mąż nijak do tego nie pasował; właściwie szpecił cały wystrój. Na szczęście projektant polecił mi wykorzystanie obrazu z windą do telewizora. Teraz nic nie zakłóca harmonii zaprojektowanego wystroju, a telewizor pojawia się tylko gdy jest potrzebny."

Ochrona przed kradzieżą

"Kupiłem niewielki ekran do domku letniskowego. Niestety był on widoczny z ulicy i każdy kto przechodził nieopodal widział że wisi na ścianie w salonie. Myślałem że rozwiązaniem byłoby albo wożenie go ze sobą za każdym razem, albo nie otwieranie okiennic, albo zasadzenie żywopłotu. Dzięki tvlift - nawet podczas włamania, złodziej nie domyśli się że w salonie ukryty jest telewizor."

Ochrona przed promieniami słonecznymi

"Wzięliśmy z żoną telewizor na raty. Jeszcze nie był spłacony, a ja już się martwiłem o to czy promienie słońca nie zniszczą mi ekranu. Wisiał on w takim miejscu, że mimo że nikt z niego nie korzystał, strasznie się rozgrzewał przez dzień. Nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi się że wpływ promieni słonecznych ma znaczenie dla żywotności ekranu takiego telewizora. Teraz, gdy ekran jest przez cały dzień schowany, a oglądamy telewizję wieczorem - już się o to nie martwię."

Ochrona przed dziećmi

"Plazma trochę kosztowała, a mam w domu małe dzieci i zawsze gdzieś w mojej świadomości była obawa że podczas zabaw mogłyby ją uszkodzić. Myśleliśmy z żoną o wprowadzeniu zakazu zabawy w pokoju gdzie jest telewizor, ale dla nas dzieci są jednak ważniejsze niż przedmioty. Po zamontowaniu szafki wyposażonej w podnośnik do telewizora problem rozwiązał się sam. Nie martwię się już o to, że podczas mojej nieobecności dzieciaki uszkodzą plazmę."

Zabezpieczenie przed brudem

"Od kiedy mam tvlift - podnoszony i opuszczany ekran - skończyły się moje kłopoty z utrzymywaniem w czystości telewizora i tych wszystkich kabli, które zawsze były na wierzchu i zbierały kurz. Już nie muszę tam zaglądać, bo wiem że wszystko jest w najlepszym porządku: zarówno za telewizorem, jak i sam odbiornik. Nie muszę też już tak często jak kiedyś przecierać ekranu, bo pozostaje on w zamknięciu przez dłuższy czas i się nie brudzi."

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 502 649 749
tel. +48 515 525 412
tel. +48 94 347 34 43
fax +48 94 712 61 34

Ogólne zasady instalacji podnośnika:

  1. Wyjmij całą zawartość opakowania i porównaj z listą części.
  2. Umieść podnośnik np. w miejscu, które będzie umożliwiało pełny wysuw podnośnika w górę i w dół wraz z odbiornikiem TV.
  3. Przykręć podnośnik bezpiecznie do szafki lub ściany. Śruby muszą być odpowiednie do materiału, który stanowi podstawę mocującą.
  4. Podłącz wtyczki z podnośnika, zasilacza i przełącznika góra/dół do modułu R.F.
  5. Zamocuj przełącznik góra/dół w żądanym miejscu poprzez wycięcie otworu ø30 i wciśnięcie przełącznika w przygotowane miejsce. Zabezpiecz nadmiar przewodu przed poruszającymi się elementami podnośnika.
  6. Podłącz przewód zasilający do gniazda sieciowego, obciąż podnośnik min. 5 kg i przetestuj. Jeżeli podnośnik nie działa sprawdź wszystkie podłączenia i spróbuj ponownie.


Typowy zalecany montaż w szafce / komodzie:

A – wysokość odbiornika TV.
B – wysokość wysunięcia podnośnika.
C – minimalna wysokość zabudowy podnośnika w szafce / komodzie.
D – minimalna odległość krawędzi odbiornika od płaskiej poziomej powierzchni dolnej (min. 10mm).
E – wymiar określający:

  • minimalna odległość krawędzi odbiornika od płaskiej poziomej powierzchni górnej (min. 10mm),
  • grubość blatu (10-30mm),
  • minimalna odległość krawędzi dolnej odbiornika od powierzchni blatu (min. 10mm).

Zalecana minimalna odległość krawędzi dolnej telewizora w środku szafki to 10mm. Ta sama zasada dotyczy odległości górnej krawędzi telewizora od dolnej powierzchni blatu w środku szafki.
Po całkowitym wysunięciu telewizora zalecana minimalna przestrzeń pomiędzy górną krawędzią blatu a dolną krawędzią odbiornika to 10mm.
Poniżej przedstawiono kalkulację maksymalnej wysokości odbiornika dla przykładowego podnośnika TS700A.
A = B – E – D = 700mm – [10mm + 20mm(grubość blatu) + 10mm] – 10mm = 650mm
650mm jest to maksymalna wysokość odbiornika TV jaki można zabudować w przykładowej szafce / komodzie. Zazwyczaj będzie to telewizor w rozmiarze do 46 cali. Zaznaczamy, że skok podnośnika może zostać zmniejszony.
Użyteczne wskazówki:
Zamontuj podnośnik i elementy elektroniczne do sklejki lub płyty i skręć z tylną częścią szafki używając właściwej ilości śrub. Jeśli zajdzie taka konieczność będzie je można później zdemontować z szafki. Jeśli nie jest to możliwe, stwórz panel umożliwiający dostęp do elementów elektronicznych.

Typowy zalecany montaż podnośnika za sofą / meblem wypoczynkowym:

A – wysokość odbiornika TV.
B – wysokość wysunięcia podnośnika.
D – minimalna odległość krawędzi odbiornika od płaskiej poziomej powierzchni dolnej (min. 10mm).
F – minimalna odległość dolnej krawędzi telewizora od górnej krawędzi sofy po wysunięciu.

Zalecana minimalna odległość krawędzi dolnej telewizora od podłogi to 10mm.
Po całkowitym wysunięciu telewizora zalecana minimalna przestrzeń pomiędzy górną krawędzią sofy a dolną krawędzią odbiornika to 15mm.
Poniżej przedstawiono kalkulację maksymalnej wysokości odbiornika dla przykładowego podnośnika TS1000A.
A = B – D – F = 1000mm – 10mm – 15mm = 975mm
975mm jest to maksymalna wysokość odbiornika TV jaki można zabudować umieszczając zestaw za sofą. Zazwyczaj będzie to telewizor w rozmiarze do 70 cali. Zaznaczamy, że skok podnośnika może zostać zmniejszony.
Należy zwrócić uwagę, że wysokość sofy najczęściej zawiera się w ok. 900mm. W związku z tym należy tak dobrać telewizor aby jego górna krawędź nie wystawała ponad sofę po całkowitym złożeniu.

 x 

Twój koszyk jest pusty

Polecamy

elektrozłącza obrotowe

meble ruchome